wtorek, 31 grudnia 2024

Nowości

 

Na stoliku stos książek zwróconych do czytelnika kolorowymi grzbietami. Od góry się znajdują: Katarzyna Puzyńska: Ulice ciem; Iwona Banach: Białe święta, zimny trup; Ałbena Grabowska: Nóż w sercu: sprawa chirurga; Krystian Stolarz: Usuwacz; Mieczysław Gorzka: Wilczyca; Claire Stamper: Znajdź ukryte dinozaury.
zdjęcie własne
U nas nawet w ostatni dzień roku nowości. Tym razem dla wszystkich, którzy się nudzą w Sylwestra mamy kryminały. Nieodkładalne, doskonale skonstruowane, wielowarstwowe intrygi, szalone tempo, odważni bohaterowie, nieuchwytni zabójcy. Czyli prawdziwa jazda literacka bez trzymanki. 

O seryjnym mordercy, który pragnie sprawiedliwości i próbuje naprawić błędy systemu (napisana przez oficera policji). Lub o dwójce błyskotliwych detektywów, meandry zbrodni i medyczne zagadki, gdzie największą tajemnicę skrywa nóż wyjęty z serca ofiary. A może jeszcze w świątecznym klimacie o niezniszczalnej choince, która okaż się zabójcza. No i wreszcie kryminał po dawnej Warszawie, z jej kolorytem i różnorodnością.

I dla dzieci książka o dinozaurach ćwicząca spostrzegawczość :)

środa, 18 grudnia 2024

Informacja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże 2 w dniach:

19.12.2024 – będzie czynna 12.00 – 18.00

23.12.2024 – będzie nieczynna

24.12.2024 – będzie nieczynna

31.12.2024 – będzie czynna 09.00 – 12.00

Przepraszamy za utrudnienia.

piątek, 13 grudnia 2024

Nowości

 

Na stoliku dwa stosy książek, zwrócone grzbietami do czytelnika. Na lewym stosie od góry znajdują się: Agnieszka Zakrzewska: Szept lawendowego ogrodu; Beata Agopsowicz: Pensjonat nad Dunajcem; Sylwia Kubik: Powrót do Miłoradza; Monika Raspen: Czartoryska; Anna Ficner-Ogonowska: Odwieczne szczęście; Melka Kowal: Maski. Na stosie po prawej stronie, od góry, znajdują się: Renata Czarnecka: Igrzyska w barwach krwi; Nicholas Sparks: Zliczyć cuda; Ivy Fairbanks: Twoja aż po grób; Durian Sukegawa: Kwiat wiśni i czerwona fasola; Sosuke Natsukawa: O kocie, który ratował książki; Han Kang: Nie mówię żegnaj; Hisashi Kashiwai: Kamogawa: Tropiciele smaków; Hisashi Kashiwai: Kamogawa: Tropiciele smaków: drugie danie. W tle znajdują się regały z książkami.
zdjęcie własne

Niech książki, które wybierzecie, będą jak najpiękniejszy prezent - pełne czułości i wzruszeń. Niech przeniosą Was w świat najpiękniejszych historii. Niech każda strona przybliży Was do szczęścia i spełnienia. Odpoczywajcie w towarzystwie swoich ulubionych bohaterek i bohaterów, a te historie miłosne niech rozgrzeją Wasze serca jak przystało na dobrą książkę w zimowy wieczór 😀

Książki polecają się czytelnikom.

czwartek, 12 grudnia 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w dniu 16 grudnia 2024 r., w związku ze szkoleniem pracowników, Biblioteka Główna i filie będą nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

poniedziałek, 25 listopada 2024

Zmotywowani do czytania

 

Kobieta w czarnej bluzie i niebieskim kasku na głowie prezentuje książkę, której autorem jest dr James Dinicolantonio pod tytułem: Uzdrawiająca sól: jak spożywanie soli może ocalić twoje życie. W tle znajduje się drewniana belka, siatka maskujące oraz solne skały-ściany.
zdjęcie własne
W każdym domu jest sól. To najpopularniejsza przyprawa i środek konserwujący na świecie, stosowany przez ludzkość od tysięcy lat. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Dzięki tej książce dowiesz się kto w rzeczywistości potrzebuje mniej soli, a kto więcej oraz ile i jakie jej rodzaje są najbardziej optymalne. Autor na stronach tej książki zamierza dokonać sprostowania i obalić wszystkie mity odnośnie do negatywnego działania soli.

Zdjęcie zostało wykonane w Kopalni Soli w Bochni.

wtorek, 19 listopada 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniu 19-22.11.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

piątek, 15 listopada 2024

Popołudnie ze sztuką

 W czwartek, 14 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w Filii autorkę Małgorzatę Bylicę. 

Na tle regałów z książkami przy okrągłym stoliku siedzi kobieta w zielonej sukience oraz czarnych rajstopach i butach.
zdjęcie własne
Pani Małgorzata jest jaworznianką, pochodzącą z Podłęża, tym bardziej się cieszę, że właśnie w naszej bibliotece mogło się odbyć spotkanie autorskie. 
W bibliotece na tle regałów z książkami siedzą uczestnicy spotkania autorskiego.
zdjęcie własne

W bibliotece na tle regałów z książkami siedzą uczestnicy spotkania autorskiego.
zdjęcie własne

Razem z zebranymi uczestnikami, dowiedzieliśmy się, jak wyglądał i ile trwał proces wydania książki. Czy bohaterowie byli wzorowani na prawdziwych postaciach, a także, którego bohatera najtrudniej było stworzyć. Skąd się wziął tytuł książki i dlaczego jest po angielsku? A także dlaczego bohaterki mają mało spotykane imiona (moje też tam jest i ta bohaterka odegrała znaczącą rolę 😁
Na koniec spotkania można było nabyć książkę z dedykacją.
W bibliotece na tle regałów z książkami, przy okrągłym stoliku siedzi kobieta w zielonej sukience wpisująca dedykację do książki. Za autorką stoi kobieta w okularach ubrana na niebiesko.
zdjęcie własne

Na tle regałów z książkami siedzi przy stoliku kobieta w zielonej sukience prezentująca książkę pod tytułem Sugar high. Po prawej stronie stoi kobieta z krótkimi włosami.
zdjęcie własne

W bibliotece na tle regałów z książkami przy okrągłym stoliku siedzi kobieta w zielonej sukience i wpisuje dedykacje do książki. Po jej prawej stronie stoi kobieta w szarej bluzce i spodniach.
zdjęcie własne
Bardzo dziękuję Pani Małgosi za spotkanie, wszystkim polecam książkę autorki Sugar high.

Na tle regałów z książkami stoją dwie kobiety. Po lewej stronie stoi kobieta w brązowej sukience w kwiaty i prezentuje książkę pod tytułem Sugar high. Po prawej stronie stoi kobieta w zielonej sukience.
zdjęcie własne









piątek, 8 listopada 2024

Nowości

 

Na stoliku dwa stosy książek, zwrócone grzbietami do czytelnika. Na lewym stosie od góry znajdują się: Lucy Score: Tylko nie ty; Anne Jacobs: Niebo nad Kilimandżaro; Anne Jacobs: Łagodny książyc nad Usambara; Ellie Palmer: Cztery weekendy i pogrzeb; Kamila Życzkowska, Ewelina Kubiak: Sekretny układ; Agnieszka Lingas-Łoniewska: Pocałuj mnie, Artemido; Katarzyna Kołczewska: Stan nieważności; Dorota Pająk-Puda: Matka Jagiellonów; Mason: Przystań dla jej serca. Na stosie po prawej stronie, od góry, znajdują się: Agnieszka Lis: Salon spełnionych marzeń; Katarzyna Kielecka: Obca kobieta; Anna H. Niemczynow: Bluszcz; Anna H. Niemczynow: Dziewczyna z warkoczami; Edyta Świętek: Potomkowie złych ludzi; Alina Staneczek: Nasze odzyskane miejsca; Barbara Wysoczańska: Nigdy się nie poddam; Agata Przybyłek: Zima, kiedy wróciłeś; Izabella Agaczewska: Aleja cichych szeptów.
zdjęcie własne
Na coraz zimniejsze dni, na coraz dłuższe wieczory, kolejne nowości. Tym razem książki, które otulą nasze serca. Opowieści o życiu, które okazuje się niezwykle hojne, jeśli tylko z odrobiną śmiałości postawi się pierwszy krok w nieznane. To również historie nowego początku, który dla każdego człowieka oznacza coś zupełnie innego. Powieści pokazują ulotność szczęścia oraz siłę miłości. I to, że uporamy się z najtrudniejszymi doświadczeniami, jeśli spotkamy na swojej drodze życzliwych, mądrych ludzi. Książki te zabiorą czytelnika w podróż emocjonalną i duchową. Zapraszam serdecznie :)


czwartek, 7 listopada 2024

Nowości

 

Na stoliku dwa stosy książek, zwrócone grzbietami do czytelnika. Na lewym stosie od góry znajdują się: Nele Neuhaus: Potwór;  Jo Nesbo: Zatruta krew; Marek Krajewski: Ostatni pisarz; Przemysław Kowalewski: Latawiec; Freida McFadden: Dobra koleżanka; Claire Douglas: Zła siostra; Hjorth, Rosenfeldt: Winy, które nosimy; Jeffrey Archer: Brama zdrajców; Karin Slaughter: Dlatego kłamaliśmy. Na stosie po prawej stronie, od góry, znajdują się: Danka Braun: Egzamin na ojca; Witold Horwath: Policjantka i romantyk; Izabela Janiszewska: Ludzie z mgły; Przemysław Żarski: Pogorzelisko; Alek Rogoziński: Jak wykończyć teściowe; Tomasz Duszyński: Małomiasteczkowy; Wojciech Chmielarz: Rodzinny interes; Robert McCammon: Bagno; Marcin Meller: Dzieci lwa..
zdjęcie własne
Dzisiaj kolejne nowości. Tym razem sensacja i kryminał. Większość nazwisk znanych czytelnikom. Thrillery, które tętnią od emocji. Perfekcyjne, wywołujące ciarki, przerażające układanki. Czy prawdziwym ojcem jest ten, który spłodził, czy ten, który wychowuje? Nie ma nic ważniejszego niż rodzina. Chyba, że w grę wchodzą wielkie pieniądze. Ojcowie, synowie, siostry, a nawet teściowe. Kto z nich jest ofiarą, a kto mordercą? 

Aby się wszystkiego dowiedzieć zapraszam do biblioteki.

poniedziałek, 4 listopada 2024

Popołudnie ze sztuką

 

Pionowy plakat. Na plakacie kobieta o długich blond włosach, w rękach trzyma książkę pod tytułem Sugar high, w tle widoczny jesienny ogród. U góry biały napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Filia Podłęże2. Na środku plakatu żółtą czcionką napis Popołudnie ze sztuką. Na dole plakatu białą czcionką napis Małgorzata Bylica spotkanie autorskie , poniżej 14 listopada 2024, godzina 16.30. Poniżej logotypy MBP w Jaworznie  i Jaworzno źródło energii.
plakat MBP Jaworzno
W czwartek 14 listopada będziemy w Filii Podłęże 2 gościć autorkę Małgorzatę Bylicę. Pani Małgorzata jest jaworznianką i to w dodatku z Podłęża 😀 Sugar high to nieprzewidywalna historia, która porusza wiele trudnych motywów. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy bohaterowie są wzorowani na prawdziwych postaciach i skąd taki tytuł to nie może Was zabraknąć na tym spotkaniu autorskim. 
I pamiętajcie, książka (a jeszcze książka z dedykacją) to najlepszy prezent dla siebie lub innych osób!

Serdecznie zapraszam 

piątek, 25 października 2024

Zmotywowani do czytania

 

Na tle jasnej ściany kobieta w czarnej bluzce prezentuje książkę pod tytułem: Kinesiotaping: praktyczny poradnik, techniki korekcyjne, aplikacje mięśniowe. Kobieta na twarzy ma przyklejone różowe i niebieskie taśmy do tapingu.
zdjęcie własne
Tym razem proponuję delikatnie zagłębić się w świat medycyny i zdrowia. Kinesiotaping, czyli oklejanie ciała elastycznymi taśmami. Jest powszechnie wykorzystywany zarówno jako metoda przewodnia, jak i metoda uzupełniająca. Duża popularność metody jest związana ze skutecznością oddziaływania plastra w wielu różnych dolegliwościach, obejmujących zarówno mięśnie i stawy, jak i układ krążenia, limfatyczny oraz nerwowy. Metoda ta ma szerokie zastosowanie w fizjoterapii. Przed przystąpieniem do nakładania taśm terapeuta powinien dokładnie zdiagnozować pacjenta. To właśnie umiejętność postawienia prawidłowej diagnozy jest kluczowa dla stosowania tapingu. A ponieważ od czegoś trzeba zacząć, to ja polecam książki z tego zagadnienia dla wszystkich, którzy chcą się z tą tematyką zapoznać.

środa, 23 października 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniu 24.10.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

środa, 9 października 2024

Noc Energii w Bibliotece!

 

Serdecznie zapraszamy miłośników książek, przygód i lokalnej historii na wyjątkową Noc Energii w Bibliotece! To niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę, znajomość literatury, rozwiązywać quizy czy rebusy, a także zagadki inspirowanymi naszym miastem.

📅 Data: 18 października 2024 🕒 Godzina: 18.00 – 21.30 📍 Miejsce: Biblioteka Główna w Jaworznie

W programie:

🔍 Biblioteczny Escape Room – zmierz się z zagadkami nawiązującymi do literatury i sprawdź swoje umiejętności detektywistyczne! Będzie również okazja na spotkanie z autorem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Dariuszem Rekoszem.

🏰 Gra „Grodzisko w Jaworowym Borze” – odkryj tajemnice lokalnej historii i legend związanych z Jaworznem, biorąc udział w fascynującej grze miejskiej w Bibliotece, opracowanej przez uczniów jaworznickiego CKZiU, pod kierownictwem Adriana Ramsa.

🎁 Nagrody – dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody książkowe!

Dołącz do nas i przeżyj niezapomnianą przygodę w świecie literatury i historii naszego miasta! Czekamy na Ciebie!

Wydarzenie zrealizujemy w ramach projektu Energia Biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej oraz pod nr telefonu: 32 751-91-92 wew. 2 220.

Szczegóły na plakatach dołączonych do informacji!

Tło: białe. Po prawej stronie plakatu widzimy fragment zielonego człowieczka z białą żarówką na piersiach, trzymającego w rekach złoty klucz. Na plakacie umieszczono zdjęcie Dariusza Rekosz, autora książek, prowadzącego grę. W górnej części plakatu widzimy  logotyp projektu Energia Biblioteki, przedstawiający żarówkę i otwartą książkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Energia Biblioteki. Noc Energii. Biblioteczny Escape Room prow. Dariusz Rekosz. Kiedy i gdzie 18 października 2024 godz. 18.00 Biblioteka Główna Dla kogo dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych rozgrywki drużynowe (3 osoby), start co 25 min. Zapisy bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 220 Liczba miejsc ograniczona. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP. 1 października 2024 r. godz. 17.00. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 23 września 2023 r. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP.
projekt MBP J-no


Tło: białe. Po prawej stronie plakatu widzimy fragment zielonego człowieczka z białą żarówką na piersiach, trzymającego w rekach latarkę. W górnej części plakatu widzimy  logotyp projektu Energia Biblioteki, przedstawiający żarówkę i otwartą książkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Energia Biblioteki. Noc Energii. Grodzisko w jaworowym borze gra miejska opracowana przez uczniów CKZiU w Jaworznie, pod kierunkiem Adriana Ramsa Kiedy i gdzie 18 października 2024 godz. 18.00 Biblioteka Główna Dla kogo dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych- rozgrywki indywidualne i drużynowe (3 osoby) Zapisy bezpośrednio w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 220. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP. 1 października 2024 r. godz. 17.00. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 23 września 2023 r. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP.
projekt MBP J-no


wtorek, 8 października 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku ze szkoleniem pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, w dniu 11.10.2024 r., Biblioteka Główna i filie będą czynne w godz. 9.00-15.00. Przepraszamy za utrudnienia.

środa, 2 października 2024

Informacja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniu 02.10.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

poniedziałek, 30 września 2024

Zmotywowani do czytania

 

Kobieta w lesie. W prawej ręce trzyma wiklinowy kosz pełen grzybów, w lewej ręce trzyma książkęRoberta Hofrichtera pod tytułem Atlas grzybów.
zdjęcie własne

W tym miesiącu postanowiłam być jesieniarą. A ponieważ nie wiem, gdzie jest pole dyniowe, to poszłam w las. Dla wielu miłośników przyrody sezon grzybobrań należy do kulminacyjnych punktów roku. Z jednej strony podziwiamy je wszystkie jako zdumiewające dzieła przyrody, z drugiej strony spożywanie smacznych grzybów jadalnych sprawia nam wielką przyjemność. Musimy jednak nauczyć się je rozpoznawać, gdyż lekkomyślność może pociągnąć za sobą poważne skutki. Zachowanie maksymalnej ostrożności przy zbieraniu grzybów leży w naszym własnym interesie. Pomocą posłużą nam w tym, praktyczne przewodniki po świecie grzybów, ilustrowane wspaniałymi barwnymi fotografiami. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze też jest ściągnąć sobie aplikacje na telefon.

Kochani, pokażcie swoje piękne grzybki :)

wtorek, 24 września 2024

Nowości

 

Kolaż składający się z 4 zdjęć. Każde zdjęcie przedstawia stos książek, zwróconych kolorowymi grzbietami w stronę czytelnika.
zdjęcia własne

Jesień to idealny czas na zanurzenie się w fascynujących lekturach, które rozgrzeją umysł i duszę. W tym miesiącu na naszych półkach pojawiły się nowości, które z pewnością zaspokoją Wasze literackie apetyty. Serdecznie zapraszam, książki już czekają na czytelników.




poniedziałek, 23 września 2024

Ogród pejzaży muzycznych i literackich – recital

Tło: białe. Po prawej stronie plakatu widzimy fragment zielonego drzewa, na którym gdzieniegdzie umieszczono bordowe nuty i litery. Centralną część plakatu stanowią, umieszczone w okręgach, czarno białe zdjęcia przedstawiające artystów: Monikę Giergiel - długowłosą kobietę, trzymającą przed sobą rozwarte dłonie; Łukasza Giergiela - mężczyznę siedzącego przy talerzach od perkusji oraz Dawida Makosza, stojącego bokiem do fotografującego, ale ze zwróconą w stronę obiektywu twarzą.  W górnej części plakatu widzimy  logotyp projektu Energia Biblioteki, przedstawiający żarówkę i otwartą książkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Energia Biblioteki. Ogród pejzaży muzycznych i literackich recital Moniki Giergiel, wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów Łukasza Giergiela perkusity, pedagoga, muzyka sesyjnego oraz Dawida Makosza, pianisty i producenta. 1 października 2024 r. godz. 17.00. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 23 września 2023 r. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP.
plakat MBP J-no


Piękno i siła natury od zawsze fascynowały przedstawicieli różnych dziedzin kultury. Wielu z nich, nie mogąc pozostać obojętnym wobec uroków przyrody, uczynili ją inspiracją dla swoich największych dzieł. Dostrzegając nierozerwalną relację między naturą a artyzmem, zapraszamy mieszkańców Jaworzna do udziału w dwóch wyjątkowych recitalach pn. Ogród pejzaży muzycznych i literackich. W trakcie wydarzeń zaprezentujemy przykłady twórców, którzy czerpali tematy z piękna otaczającego świata, przekładając ten zachwyt na dźwięki i słowa. Pierwszy z koncertów odbędzie się 1 października o godz. 17.00. Wystąpią przed Państwem artyści: Monika Giergiel, wokal, Łukasz Giergiel, perkusja oraz Dawid Makosz, pianino. W ich wykonaniu usłyszymy miks utworów autorskich i coverów. Zaprezentujemy również fragmenty tekstów poetyckich Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Koncertom towarzyszyć będą wystawki książek beletrystycznych, popularnonaukowych, wydawnictwa albumowe, o charakterze przyrodniczym, w tym dotyczące Jaworzna. Dodatkową atrakcją będzie pokaz wizualizacji holograficznych, nawiązujących do rodzimej przyrody.

Wydarzenia zrealizujemy w ramach projektu „Energia Biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej od 23 września 2024 r.


 

czwartek, 19 września 2024

Rozwój i relaks

 

Pionowy plakat. Tło utrzymane w jasnych kremowych tonacjach. U góry czarną czcionką napis Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Filia Podłęże II. Przez całą szerokość plakatu czarny napis Rozwój i relaks. Poniżej napis Poznaj Moc Olejków podstawy aromaterapii. Prowadzi Magdalena Wiorek. Spotkanie odbędzie się 26 września 2024 roku o godzinie 16:30. Grafikę plakatu tworzy spodek, na którym został umieszczony wazonik z kadzidełkami, świeczki, kamyki, szczoteczka i zapałki. Poniżej logotypy MBP w Jaworznie  i Jaworzno źródło energii.
plakat MBP J-no

Czy olejki eteryczne to tylko ładne zapachy?
Zapraszam na pachnące spotkanie, na którym poznasz prawdziwe i naturalne wyciągi z roślin oraz ich działanie. Dowiesz się jaki wpływ mają one na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Pozyskasz informacje, które olejki warto mieć w swojej domowej apteczce. 
Byłeś już na takim pachnącym spotkaniu? Nie? To nie możesz go przeoczyć.
W czwartek 26 września w cyklu Rozwój i relaks o 16.30 dowiemy się więcej o olejkach eterycznych.


wtorek, 3 września 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniach 05 - 11.09.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

wtorek, 27 sierpnia 2024

Narodowe Czytanie

 

Tło: beżowe, otoczone ramką złożoną z pięciu warstw: beżową, czarną, ponownie beżową, brązową w paski i czarno-białą. Lewą stronę plakatu zajmuje grafika: fragment ośnieżonego pasma górskiego, mający kształt człowieka, na ramieniu którego siedzi wielobarwna papuga. Tekst: Narodowe Czytanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Kordian. Juliusz Słowacki. Fragmenty dramatu usłyszymy w interpretacji Jacka Romanowskiego. Termin: 6 września 2024, godz. 17:00. Biblioteka Główna. Wejściówki będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 28 sierpnia. Logo: MBP Jaworzno i Jaworzna – źródła energii.
plakat MBP J-no


Wśród naszych jesiennych propozycji już od trzynastu lat stałe miejsce zajmuje program opracowany w ramach akcji Narodowego Czytania. Tym razem biblioteczne propozycje skupiać się będą wokół dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian”, utworu napisanego podczas pobytu poety w Szwajcarii i uważanego za jedno z najważniejszych jego literackich dokonań. Autor ukazał w nim obraz epoki i romantyczną wizję losów pokolenia polskich konspiratorów, punktem wyjścia czyniąc spisek podchorążych, związany z przygotowaniami do zamachu na cara. Dzieło po raz pierwszy ukazało się drukiem w 1834 roku w Paryżu. Na przestrzeni lat było wielokrotnie wydawane oraz inspirowało twórców do licznych adaptacji, w tym kilkudziesięciu inscenizacji teatralnych. 

Głównym wydarzeniem w naszej bibliotece będzie spotkanie z udziałem wybitnego aktora - Jacka Romanowskiego, który zaprezentuje w autorskiej interpretacji fragmenty dramatu. Zapraszamy 6 września br., o godz. 17.00. Wejściówki będą dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej, od 28 sierpnia 2024 r.

Jacek Romanowski – aktor teatralny, filmowy, pedagog profesor zwyczajny Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. W 1978 r. podjął pracę w zespole Starego Teatru, w którym gra do dzisiaj. Współpracował z wybitnymi reżyserami, zarówno na deskach teatralnych, jak i w filmie, m.in. z: Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą, Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Tadeuszem Bradeckim, Mikołajem Grabowskim. Za swe artystyczne osiągnięcia w 2010 r. został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tradycyjnie, w Bibliotece Głównej, przez kilka kolejnych dni, od 6 września, będzie można na własnych egzemplarzach „Kordiana” przybić pamiątkową pieczęć.



Wybrane inicjatywy towarzyszące

Biblioteka Główna

  • Specjalne wydanie gazetki „Strony Biblioteki” / Biblioteka Główna, Wypożyczalnia dla Dorosłych

  • 06.09.2024 (godz.10.00) Spacer po Londynie z Kordianem - lekcja biblioteczna dla uczniów szkoły podstawowej / Biblioteka Główna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży

  • Juliusz Słowacki online – cyfrowe udostępnienie kolekcji dzieł poety znajdujących się w zbiorach Działu Książki Dawnej / Biblioteka Główna, Czytelnia Naukowa i Czasopism

  • Zaproszenie do zabawy polegającej na tworzeniu mema albo gifa kojarzącego się z dramatem „Kordian” Juliusza Słowackiego / Biblioteka Główna, Czytelnia Naukowa i Czasopism

  • 13.09.2024 (godz. 10.00) Wpływ wydarzeń historycznych na powstanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego - lekcja biblioteczna / Biblioteka Główna, Dział Multimedialny





Filie

  • Kordian” – publikowane w odcinkach nagrywanie powstałe przy współudziale pracowników z różnych filii / Filia Bory

  • Wędrowiec nad morzem mgły – zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży / Filia Bory

  • Winkelried narodów, czyli postawy romantyczne u Słowackiego – lekcja biblioteczna dla uczniów / Filia Bory

  • 05.09.2024 „Ziemia - to plama na nieskończoności błękicie; a Bóg ją zetrze palcem lub wleje w nią życie jak w posąg gliniany Adama” - wspólne czytanie „Kordiana” z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna / Filia Byczyna

  • 05.09.2024 „Kordian” - głośne czytanie fragmentów dramatu / Filia Ciężkowice

  • 30.08.2024 (godz. 12.00) Romantyczne memory - zabawy interaktywne dla dzieci / Filia Dąbrowa Narodowa

  • 30.08.2024 (godz. 14.00-18.00) Dwór romantyczny - Bibliopiątki - warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży / Filia Dąbrowa Narodowa

  • 06.09.2024 (godz. 12.00) Romantyczne puzzle - zabawy interaktywne dla dzieci / Filia Dąbrowa Narodowa

  • 06.09.2024 (godz. 13.00-16.00) Słowacki w kolażu - Bibliopiątki - warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży / Filia Dąbrowa Narodowa

  • 06.09.2024 (godz. 16.00-18.00) Biblioteka nieOczywista - Kordian i Narodowe Czytanie - klub książki dla młodzieży / Filia Dąbrowa Narodowa

  • 06.09.2024 (godz.14.30) ZGRAni i kreatywni. Schronienie dla Kordiana – zajęcia plastyczne dla dzieci / Filia Jeleń

  • 12.09.2024 (godz.10.00) Bajkowe spotkania. Bezpieczni w górach - głośne czytanie dla przedszkolaków / Filia Jeleń

  • 13.09.2024 (godz.10.00) Plastyka dla smyka. Góra Mont Blanc – zajęcia plastyczne dla przedszkolaków / Filia Jeleń

  • 05,06.09.2024 Czytanie „Kordiana” - głośne czytanie online / Filia Osiedle Stałe





poniedziałek, 26 sierpnia 2024

Zmotywowani do czytania

 

Kobieta siedząca w basenie. Na murku ma opartą otwartą książkę przewodnik Węgry - kąpieliska.
zdjęcie własne
Jeszcze mamy trochę wakacji (cały tydzień)! Ja w sierpniu, postanowiłam jeszcze raz zabrać książki w podróż. Tym razem były to węgierskie baseny. Węgry należą do najzasobniejszych w wody termalne krajów Europy. Naliczono tu przeszło 1300 źródeł i studni cieplicowych. Teraz zostaje nam już tylko wybór wody: wody termalne, cieplice, wody mineralne czy może wody lecznicze. Podobno siedziałam w wodzie leczniczej 😁

Konkurs wakacyjny: wszyscy wiedzą, że na Węgrzech prawie w każdym daniu króluje papryka. Ale bardzo często można zjeść drożdżowego placka smażonego na głębokim oleju, z dodatkiem czosnku, kwaśnej śmietany i startego żółtego sera i popić pysznym białym winem (również malownicze miasteczko). Proszę o podanie nazwy placka i wina.

czwartek, 22 sierpnia 2024

Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniu 23.08.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

wtorek, 20 sierpnia 2024

Podróże z Biblioteką - nordic walking

 

Na leśnej drodze znajduje się grupa osób uprawiająca nordic walking. W skład grupy wchodzi mężczyzna (idzie po lewej stronie) oraz cztery kobiety.
zdjęcie własne
Na kolejne zajęcia przyszły również same panie. Tym razem grupa była mniej liczna, ale to przecież w dalszym ciągu wakacje i urlopy. Po rozgrzewce i kolejnym szkoleniu z trzymania kijków, wydłużaniu kroków i prawidłowej postawy podczas chodzenia, grupa również zdecydowała, że chce wszystkie nowe umiejętności ćwiczyć w praktyce. Tego dnia nasza trasa przebiegała również przez zielone tereny naszego miasta. A ponieważ w miłym i wesołym towarzystwie czas inaczej się przesuwa to i nam nie wiadomo kiedy te dwie godziny zleciały. Polecam każdemu spróbować takiego treningu. Panie Krzysztofie bardzo dziękujemy za poświęcony czas 😊 


Rzut fragmentu mapy Jaworzna, z zaznaczoną na czerwono przebytą trasą.
zdjęcie własne



poniedziałek, 19 sierpnia 2024

Konkurs na Najlepszego Czytelnika

 

Tło: białe. Grafika: przestrzeń salonu, z dużą kremową kanapą w centrum uwagi. Na kanapie siedzą trzy osoby. Pierwsza to ciemnowłosy mężczyzna w czerwonej koszulce, który siedzi po turecku i czyta książkę o pomarańczowej okładce. Nieco dalej siedzą mama z kilkuletnim synkiem, którzy wspólnie czytają książkę w zielonej okładce. Na kanapie między ludźmi znajduje się stos kolorowych książek, na których drzemie kot. Dodatkowo o oparcie kanapy opiera się jasnowłosa kobieta, która czyta książkę, popijając coś z niebieskiej filiżanki. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika. Szczegóły w Regulaminie dostępnym na stronie: www.mbp.jaworzno.pl oraz w placówkach bibliotecznych. Logo: MBP Jaworzno i Jaworzna-źródła energii.
projekt MBP J-no

Jesteśmy przekonani, że każdy Czytelnik wie, że ma w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie status BARDZO WAŻNEJ OSOBY (VIP), otrzymując już na starcie nieformalną kartę PREMIUM, gwarantującą naszą życzliwość, otwartość i chęć pomocy w każdym z możliwych zakresów. Niewątpliwie jednak zróżnicowany bywa stopień łączącej nas zażyłości. Oprócz wzajemnej, ogromnej sympatii, na częstotliwość wizyt sporej grupy odbiorców wpływa, większa niż u innych, potrzeba ciągłego obcowania z literaturą. Aktywność ta z kolei przekłada się na imponujące liczby przeczytanych książek. By unaocznić naszą, wypływającą z tego faktu, radość, pragniemy uhonorować liderów, prawdziwych czytelniczych czempionów, ogłaszając Konkurs na Najlepszego Czytelnika. Tytuł ten przyznany zostanie w trzech kategoriach wiekowych:

I – dzieci do 12 roku życia

II – młodzież od 13 do 18 roku życia

III – dorośli – od 19 roku życia.

Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki. O terminie ich wręczenia powiadomimy osobiście lub telefonicznie. Wszystkie szczegóły zawarte zostały w REGULAMINIE.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.


Życzymy wspaniałych lektur!


środa, 14 sierpnia 2024

Informacja

  Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniu 16.08.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.

wtorek, 13 sierpnia 2024

Nowości

 

Na stoliku stos książek zwróconych do czytelnika kolorowymi grzbietami. Od góry się znajdują: John Flanagan: Zwiadowcy: Zasadzka w Sorato; Stuart Gibbs: Śledztwo w kosmosie; Stuart Gibbs: Zguba w kosmosie; Gillian McDunn: Lato Liszki; Rafał Kosik: Felix, Net i Nika oraz Fantologia; Marta Fox: Moja Ołowianko, klęknij na kolanko; Anna Włodarkiewicz: Gaja z Gajówki: Zagadka opuszczonej wsi; Anna Włodarkiewicz: Gaja z Gajówki: Chatka w sercu lasu; Adam Bahdaj i Marek Bahdaj: Czarne sombrero z orlim piórem; Anna Onichimowska: Masia czarownica.
zdjęcie własne

Świetnie się sprawdzą podczas wakacji, urlopu czy długiego weekendu. A ponieważ przekroczyliśmy już półmetek wakacji, lepszego czasu na nowości nie będzie. Tym razem książki skierowane do młodzieży, ale wiadomo, że i starsi i młodsi mogą czytać. Zapraszam serdecznie 😊

piątek, 9 sierpnia 2024

Podróże z Biblioteką

 

Pionowy plakat. Przez zielony las przedzierają się promienie słoneczne. Na górze plakatu białą czcionką widnieje napis: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Filia Podłęże 2. Poniżej żółtą czcionką: Podróże po zdrowie, Nordic walking. Po prawej stronie plakatu, białą czcionką jest informacja: prowadzi Krzysztof Kłosowski. Na dole, na środku plakatu napis: 13.08.2024, godz. 17:45. Na dole plakatu znajdują się 3 czarne piktogramy przedstawiające idącą postać z kijkami.
plakat MBP J-no


Ćwiczyliście? To sprawdzimy jak Wam poszło... Już we wtorek kolejne zajęcia z nordic walking. Przyjdźcie,  zadajcie pytania, a nasz instruktor Krzysztof Kłosowski na wszystkie odpowie. Jeśli macie z czymś praktyczny problem też na pewno znajdzie się na to rozwiązanie. Do zobaczenia we wtorek!

czwartek, 8 sierpnia 2024

Nowości

Na stoliku dwa stosy książek, zwrócone grzbietami do czytelnika. Na lewym stosie od góry znajdują się: Sylwia Ziętek: Lunia i Modigliani; Michalina Kowolik: Spóźniony list; Agata Przybyłek: Przerwana melodia; Katarzyna Kostołowska: Czterdzieści filiżanek kawy; Valerie Perrin: Zapomniane niedziele; Joanna Miszczuk: Klątwa pramatki. Na stosie po prawej stronie, od góry, znajdują się: Katarzyna Zyskowska: Alchemia; Żaneta Pawlik: Tamarynd; Aga Sotor: Weranda pachnąca lipami; Ewelina Ślotała: Rozwódki Konstancina; Roshani Chokshi: Ostatnia pieśń oblubienicy kwiatów; Magda Knedler: Medea z wyspy wisielców; Magda Knedler: Medea z wyspy ognia.
zdjęcie własne
Weekend już tuż, tuż. Jeśli nie macie planów, to polecam nasze nowości. Świetne napisane, wartościowe i uniwersalne książki. Są to kipiące emocjami lektury, z misternie utkanymi fabułami, które poruszą najczulsze struny w duszy czytelnika. Chwilami bolesne i tragiczne, ale dające nadzieję. Zapraszam, zamawiajcie i wpadajcie po książki.

 

wtorek, 6 sierpnia 2024

Jaworzno czyta bez limitów!

 

Tło: białe. W centrum znajduje się ramka, stworzona z plecionki wielobarwnych elementów takich jak: czytnik ebooków, odtwarzacz mp3, pendrive, nuty, kubek z kawą, słuchawki, głośniki, mikrofony, chmurki informacyjne pochodzące z popularnych aplikacji i wiele innych. Wewnątrz ramki widnieje tytuł akcji: Jaworzno czyta bez limitów! Zadanie nr 5. Pod ramką znajduje się tekst: Zakup dostępu do nowości książkowych oraz baz e-booków i audiobooków – Legimi, Empik go – dla Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Dół plakatu zajmuje logo JBO, MBP Jaworzno oraz Jaworzna – źródła energii.

Zakup dostępu do nowości książkowych oraz baz e-booków i audiobooków /Legimi, Empik Go/ dla Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie

Od 5 do 26 sierpnia br. będziemy mieli kolejną okazję do zadecydowania o ważnych dla nas wszystkich sprawach. Zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu nad projektami zgłoszonymi w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Nie rezygnujmy z realnej szansy współdecydowania o inwestycjach wokół nas.

Szczególnie polecamy propozycję nr 5 – JAWORZNO CZYTA BEZ LIMITÓW! Zakup dostępu do nowości książkowych oraz baz e-booków i audiobooków /Legimi, Empik Go/ dla Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Celem projektu jest wzbogacenie dotychczasowej oferty biblioteki o szerszy dostęp do literatury i wiedzy, poprzez stworzenie dla Mieszkańców jeszcze pełniejszej kolekcji nowości wydawniczych, uzupełnionej o zasoby cyfrowe online, obejmujące bestsellerowe pozycje literatury pięknej i popularnonaukowej.

Czytanie mobilne stało się nieodzownym elementem naszej codzienności, odpowiadającym na zmieniające się potrzeby Użytkowników, którzy pragną do ulubionej lub niezbędnej literatury móc sięgnąć w każdym miejscu i w każdym czasie. W związku z tym, zależy nam, by obok książki tradycyjnej, oferować również bogaty pakiet propozycji w wersji cyfrowej.

Ograniczenia  finansowe biblioteki uniemożliwiają zakup nowości wydawniczych w pełnym zakresie, a także wykluczają wykupienie dostępu do baz e-booków. Dofinansowanie tego zadania ze środków Budżetu Obywatelskiego daje szansę wzbogacenia oferty instytucji oraz stwarza warunki do darmowego korzystania z publikacji klasycznych i cyfrowych dla wszystkich, którzy takiego kontaktu potrzebują.

Głosować nad projektami będzie można przez oddanie jednego głosu – w wersji papierowej do urny w Urzędzie Miejskim lub przez Internet na stronie miasta.

Drodzy Czytelnicy, pomóżcie nam na jeszcze pełniejsze zaspokajanie Waszych potrzeb!

Razem możemy znacznie więcej!

Zapraszamy do głosowania

Karta do głosowania


poniedziałek, 5 sierpnia 2024

Nowości

 

Na stoliku stos książek zwróconych do czytelnika kolorowymi grzbietami. Od góry się znajdują: Tomasz Plebanek i Emilia Dziubak: Rok w lesie: Zasypianki; Juliette Lagrange: Jamnik Jacenty; Leniwcu, pospiesz się; Przygoda w Egipcie; W świecie robotów; Anna Jankowska: Bicie stop!; Barbara Gawryluk: Pies na medal; Wojciech Widłak: Pan Kuleczka: Światło; Wojciech Widłak: Pan Kuleczka: Dom; Tom Justyniarski: Psie troski; Irma Gold i Susannah Crispe: Gdzie serce prowadzi; Tata Oli i piłkarska gorączka; Rotraut Susanne Berner: Dom na ulicy Czereśniowej; Axel Scheffler i Chantal de Marolles: Pies i złodziej kur; Sowie opowieści: O słoniu, który nikogo nie szanował; S. Douye i P. Antista: Czarolina; Susanna Isern i Rocio Bonilla: To nie jest dżungla; Smriti Halls i Alison Brown: Najlepszy przytulas; Mojo Graffi: Czym jest miłość; Vane Kosturanov: Dziewczynka i miś; Agata Widzowska i Agnieszka Matz: Chcę być dinozaurem!. W tle znajdują się regały z książkami.
zdjęcie własne
Jeśli po weekendzie chcecie uzupełnić domową biblioteczkę dla najmłodszych, to jest to dobry moment aby odwiedzić bibliotekę. Kolejna porcja nowości czeka na dzieci. Oczywiście, pożyczając te książki każdy przedszkolak bierze udział w akcji Mała Książka Wielki Człowiek. Filia Podłęże 2 przez wakacje pracuje w swoich stałych godzinach. Zapraszamy serdecznie.

piątek, 2 sierpnia 2024

Nowości

 

Na stoliku dwa stosy książek, zwrócone grzbietami do czytelnika. Na lewym stosie od góry znajdują się: Katarzyna Gacek: Krew z krwi; Katarzyna Gacek: Gra pozorów; Izabela Janiszewska: Noc kłamstw; Małgorzata i Michał Kuźmińscy: Ruiny; Marek Stelar: Milczenie; Katarzyna Bonda: Efekt morza; Camilla Lackberg i Henrik Fexeus: Miraż. Na stosie po prawej stronie, od góry, znajdują się: John Grisham: Lista sędziego; Donata Carrisi: Dom świateł; Tove Alsterdal: Im głębiej sięgniesz; Cilla & Rolf Borjlind: Gangrena; Cilla & Rolf Borjlind: Zamrożone złoto; Anna Rozenberg: Zabić Redferna; Wojciech Chmielarz: Zbędni; Dennis Lehane: Ostatnia przysługa.
zdjęcie własne
Zaczyna się nowy miesiąc, więc mamy dla czytelników nowości. Kryminały, przy których zapomnicie o całym świecie. Gdy droga do prawdy wybrukowana jest kłamstwami, każdy krok to śmiertelne ryzyko. To dramatyczne historie z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Tutaj większość kłamie, a reszta milczy. I jak się nie zgubić między faktami a fikcją, między brutalną prawdą a zwodniczą pamięcią?

Spróbujecie? Bierzcie i czytajcie!

czwartek, 1 sierpnia 2024

Pamiątki z podróży

 

Kolaż z 4 zdjęć, przedstawiających pracę plastyczną na różnych etapach wykonania. Na niebieskiej kartce są kamyczki, muszelki, piasek.
zdjęcie własne
Kolaż z 2 zdjęć. Na zdjęciach widać dłonie wykonujące plecionkę z ciemnozielonych nitek i złotych koralików.
zdjęcie własne
Kolaż z 5 zdjęć. Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają męskie ręce z wiertarką robiące dziurki w muszelkach. Kolejne 3 zdjęcia prezentują tworzenie naszyjnika z muszelki.
zdjęcie własne
Na zdjęciu widnieje dłoń z szarym ołówkiem rysująca ptaka w kołonotatniku.
zdjęcie własne
Pamiętacie takie słowa piosenki zespołu Czerwone Gitary: 

"Morza szum, ptaków śpiew,

złota plaża pośród drzew..."

Dla mnie to taka kwintesencja urlopu, wakacji. Morze, piasek, muszelki... I okazało się, że nie tylko ja mam takie skojarzenia z wakacjami. Na naszych zajęciach artystycznych, dziewczęta wykonały różne prace, które będą im się kojarzyły z tegorocznymi podróżami.  







środa, 31 lipca 2024

Zmotywowani do czytania

 

Na zdjęciu znajduje się kobieta w różowej bluzce z czarnym nadrukiem. Stoi przed tablicą z nazwą miejscowości Krapets w języku bułgarskim i europejskim. Prezentuje książkę Ałbeny Grabowskiej pod tytułem Tam, gdzie urodził się Orfeusz.
zdjęcie własne
Czas wakacji w pełni. Bibliotecznym hasłem przewodnim w tym roku są: Podróże z Biblioteką. Chciałabym zaproponować książkę Polki z bułgarskimi korzeniami Ałbeny Grabowskiej Tam, gdzie urodził się Orfeusz. Bułgarskie Rodopy, kraina Orfeusza to miejsce pełne legend, wielowiekowej tradycji oraz śladów obecności mitycznych bohaterów. Niestety, w Rodopach nie byłam, dojechałam do Krapets oraz zwiedziłam przylądek Kaliakra (przepiękny, polecam). Natomiast próbowałam kuchni bułgarskiej. W książce autorka zamieściła kilka przepisów, więc i czytelnicy mogą sobie zrobić dzień bułgarski i samodzielnie przygotować kilka potraw. 

Konkurs wakacyjny: z jakiej rośliny słynie Bułgaria? Podpowiedź znajduje się na zdjęciu :) Za pierwszą prawidłową odpowiedź jest przewidziana nagroda. 

piątek, 12 lipca 2024

Podróże z Biblioteką - roztańczone podróże

 

Zdjęcie zostało wykonane w bibliotece, więc są regały z książkami. Na środku sali znajdują się trzy kobiety w trakcie tańca.
zdjęcie własne
Gorąco na zewnątrz, gorąco w środku, gorąca atmosfera, gorące rytmy. Oj działo się, działo...Pani Judyta Fidzińska wprowadziła nas w świat tańca. Zaprezentowała nam różne style taneczne, a także próbowała nas kilku kroków nauczyć. No na razie w "Tańcu z gwiazdami" jeszcze nie wystąpimy, ale gwiazdy z nas już niezłe 😁



Informacja

 Szanowni Czytelnicy, informujemy, że Filia Podłęże II w dniach 15 - 28.07.2024 r. będzie nieczynna.

Przepraszamy za utrudnienia.